Raport: Davenport z kontuzją stopy, miesiąc przerwy

Do tej pory Saints mieli relatywnie dużo szczęścia z kontuzjami, tracąc ‚tylko’ Teda Ginna oraz Patricka Robinsona. Jednakże dzień po meczu z Vikings, do wiadomości gruchnęła wiadomość, wielce smucąca wszystkich fanów Świętych – rookie Marcus Davenport wypada z gry na miesiąc.

Davenport doznał kontuzji dużego palca u prawej stopy podczas swojego pierwszego sacka w meczu z Vikings, kiedy kolano Kirka Cousinsa uderzyło tego stopę, lecz pomimo bólu zadecydował się zostać na boisku, dorzucając potem jeszcze drugiego. Od razu po meczu jednak jego prawa stopa została unieruchomiona, a Davenport był zmuszony opuścić stadion o kulach.

Sam zawodnik nie wetował frustracji z powodu kontuzji, dodając również, iż spróbuje zagrać w niedzielnym meczu z Rams. Jest to jednak wielce nieprawdopodobne, bacząc na to, jak delikatnie obchodził się z nim sztab szkoleniowy w trakcie offseason, kiedy doskwierały mu inne urazy.

Alex Okafor wyraził gotowość, aby zastąpić Davenporta i ponownie przejąć większą rolę w zespole. Kontuzja Marcusa otwiera także drzwi dla Treya Hendricksona, zwłaszcza, jeśli mowa o próby podaniowe. Davenport w tym sezonie generował presję średnio co 17.3 snapa, przy 18.1 snapa Treya w sezonie 2017. Pozwala to wierzyć w duże załagodzenie absencji Davenporta.