Raport: Drew Brees zostaje!

„I’m a Saint for life”. W taki sposób deklarował się Drew Brees jeszcze kilka tygodni temu. Jeden z najlepszych rozgrywających w historii futbolu, musiał podjąć decyzję o swojej przyszłości w sporcie. 39-latek postanowił kontynuować swoją karierę, a priorytetem był nowy kontrakt tylko i wyłącznie w New Orleans Saints. Brees chciał pozostać Świętym.

Dla Saints nie było nawet opcji, aby myśleć o kimś innym. Fani Świętych mogli jednak poczuć trochę niepokoju, po tym jak zespół i zawodnik zwlekali z oficjalnym podpisaniem umowy, a czas mieli do środy, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy w salary cap. Media zaczęły informować, że jeśli Saints nie znajdą porozumienia, to o Breesa powalczą inne drużyny. Mówiło się m.in. o Minnesota Vikings.

Dziś już wiemy na pewno – Drew Brees zostaje w Nowym Orleanie. Podpisał 2-letni kontrakt wart 50 mln $, z czego 27 mln to pieniądze gwarantowane. Brees wziął więc niewielką obniżkę, która pozwoli zespołowi poszukać jeszcze wzmocnień na rynku wolnych agentów.

Po zakontraktowaniu swojego rozgrywającego, Saints postarają się ściągnąć Jimmy’ego Grahama, który wydaje się być coraz bardziej realistyczną opcją. Według źródeł, Graham będzie wybierał między Saints i Green Bay Packers.

Brees w Nowym Orleanie jest od 2006 roku. Podczas 12 sezonów zapisał się w historii, jako jeden z najlepszych rozgrywających w historii tej gry i jeden z najlepszych sportowców, którzy kiedykolwiek reprezentowali barwy New Orleans. W 2009 roku poprowadził Saints do mistrzostwa NFL.