Raport: Koniec przygody Petersona w Saints

To koniec. Były MVP ligi i jeden z najlepszych biegających w historii tej gry – Adrian Peterson zakończył swoją przygodę w Nowym Orleanie. Święci postanowili, że wymienią weterana do Arizona Cardinals, gdzie zawodnik będzie miał większą szansę gry. Saints w zamian za 32-latka dostali pick w drafcie.

Wielkie oczekiwania, wszechobecny hype jaki pojawił się wraz z pojawieniem się Adriana Petersona w New Orleans skończyły się ostatecznie już po 4 spotkaniach, w których „Born Ready” nie miał zbyt wielu okazji, aby zaprezentować się fanom Saints. Zawodnik przegrał walkę o miejsce w rotacji z Markiem Ingramem i przede wszystkim rewelacją tego sezonu – Alvinem Kamarą.

Pojawiały się doniesienia, iż tak mała szansa na grę nie podoba się Petersonowi i wyrażał on swoje niezadowolenie podczas starć z trenerem Paytonem. W Nowym Orleanie postanowili postawić na debiutanta, który od pierwszego spotkania skradł serca kibiców i trenerów.

Adrian Peterson dla Saints zagrał tylko w 4 meczach. Jego najlepszym można uznać ten z Carolina Panthers, gdzie przebiegł zaledwie 33 jardy. W sumie dla zespołu Świętych wybiegał ich 81 po 27 próbach. 32-latek będzie miał jednak okazję jeszcze zabłysnąć – w Arizonie, gdzie rotacja na pozycji RB wydaje się znacznie słabsza, niż ta w Luizjanie.

Dla porównania – Mark Ingram przebiegł w tym sezonie 170 jardów po 42 próbach. Złapał też 15 piłek, co dało drużynie 125 jardów. Wspominany wcześniej Alvin Kamara, który tak świetnie wszedł w tegoroczną kampanię – wybiegał 83 jardy po 15 biegach, ale świetnie spisywał się również w roli łapiącego, gdzie łatał dziurę pod nieobecność m.in. zawieszonego Williego Sneada – dał drużynie 147 jardów po 20 skompletowanych podaniach od Drew Breesa.