Raport: Kurt Coleman pierwszym transferem Świętych

Nim wolna agentura na dobre się rozpocznie, Saints już postanowili załatać jedną z dziur jakie ona spowoduje. W Indianapolis Saints porozumieli się w sprawie kontraktu z Kurtem Colemanem, ex-graczem Carolina Panthers.

Coleman został kilka dni temu zwolniony przez Panthers i Saints bardzo szybko dostrzegli okazję. Podczas Scouting Combine w Indianapolis pierw się spotkali z zawodnikiem, a kilka dni później porozumieli się w sprawie trzyletniego kontraktu. Coleman za trzy lata gry w Nowym Orleanie może zarobić 18 lat, a w pierwszym roku jego kontrakt zajmie 6,5 miliona w salary.

Przez ostatnie trzy lata Coleman grał jako FS w barwach Panter, ale w Saints najpewniej wraz z Vonnem Bellem przejmie rolę SS. Kurt to inteligentny i instynktowny zawodnik, który ma dar do znajdowania się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. W sezonie 2015 aż siedmiokrotnie przechwycił rozgrywających, w tym raz Drew Breesa. Przeciwko grze biegowej może pochwalić się dużą solidnością. Warto również wspomnieć, iż Coleman został ukarany zaledwie jedną flagą przez ostatnie trzy sezony, co jest bardzo dużą poprawą w stosunku do tego, co oferował Vaccaro. Ostatnio miewał problemy z kostką i stopą, przez co jego poziom gry podupadł. Saints mają dla niego być doskonałą okazją, do odzyskania formy. Trenerzy zespołu już zachwycają się inteligencją Colemana, a Dennis Allen z pewnością będzie wiedział jak wykorzystać jego talenty.