Raport: Max Unger kontuzjowany

Niestety. New Orleans Saints wciąż dręczeni przez kontuzje, które już rok temu tak bardzo pokrzyżowały plany Świętych. Tym razem, kiedy to ekipa z Nowego Orleanu zbudowała solidnie skład na nadchodzący sezon… Nadeszły kolejne urazy. Ze składu wypada Max Unger, który miał być jednym z tych tworzących piekielnie silną linię ofensywną.

30-letni Max Unger doznał kontuzji stopy, która wykluczy gracza z gry na ponad 5 miesięcy. Oznacza to, że zabraknie go na początku sezonu i New Orleans Saints muszą pilnie znaleźć zastępstwo. Teoretycznie Święci wciąż mają do dyspozycji uniwersalnego Senio Kelemete oraz Jacka Allena, ale potrzebne raczej będzie większe wsparcie. Zwłaszcza, że linia ofensywna ma być tym z czego słynąć będą Święci. Drew Brees, Adrian Peterson czy Mark Ingram w samych superlatywach wyrażali się o tej formacji i byli podekscytowani kampanią 2017. 

Saints najprawdopodobniej będą musieli sięgnąć na rynek transferowy i załatać powstałą dziurę. 33-letni Nick Mangold, 7-krotny Pro Bowler wciąż jest wolnym agentem. I wydaje się, że możemy mieć to nazwisko na oku.

Z rzeczy pozytywnych – całe szczęście, że do kontuzji doszło teraz, a nie później. Przed Saints wciąż najważniejszy okres campów i przygotowań do sezonu na pełnych obrotach. Istnieje więc szansa, że Święci zdołają odpowiednio się przygotować do zaistniałych okoliczności.

Warto również wspomnieć, że Saints podpisali również na pozycję centra Camerona Toma jako niewybranego w drafcie zawodnika. Być może Święci będą chcieli skorzystać również z jego usług.