Week 10: zapowiedź Bills

Po dwóch dobrych spotkaniach w Superdome Saints opuszczają Luizjanę, kierując się do Orchard Park, gdzie podejmą ich tamtejsi Bills. Prowadzeni przez trenera pierwszego roku Seana McDermotta Bills to groźny rywal, żądny odkupienia po porażce z New York Jets.

Siła: defensywa

Bills oddają dosyć dużo jardów, ale są w czołowej dziesiątce ligi jeśli chodzi o oddane punkty. To zespół który dobrze się czuje przeciwko długim posiadaniom, ale jest podatny na „big playe”. Jest to jednak ryzykowna gra, gdyż ich obrona jest druga w lidze jeśli chodzi o przechwyty. Ich duet safety – Micah Hyde/Jordan Poyer jest jednym z lepszych w lidze w tym sezonie i może uprzykrzyć życie Breesowi.

Słabość: gra górą

Bills to zespół który jest nastawiony na grę biegową i kontrolę spotkania. Jeśli jednak są zmuszeni gonić wynik, mogą mieć problemy. Ich skrzydłowi – Jordan Matthews oraz Kelvin Benjamin to duże cele, ale bez większej szybkości. Gra nimi wymaga jednak większej ilości czasu w kieszeni dla QB, który OL Bills nie zawsze gwarantuje. Taylor potrafi improwizować, ale w tym sezonie jest relatywnie konserwatywny, nastawiając się na pilnowanie posiadań.

Gwiazda: LeSean McCoy

Lata mijają, a „Shady” dalej jest bardzo groźny. Choć niekoniecznie rozgrywa najbardziej efektywny sezon – notuje 3.7 jarda na bieg, wciąż Saints muszą na niego uważać. Grozi zarówno dołem, jak i górą. To zwinny i bardzo trudny do powalenia biegacz, zapewniający duże wyzwanie LB Saints.

X-Factor: Micah Hyde

Sprowadzony z Green Bay Packers safety jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w tym sezonie. Przez 8 spotkań zanotował 35 powaleń, w tym 29 solo, dodając do tego 8 przełamanych podań oraz 5 przechwytów (drugi wynik w lidze). Saints w ostatnich tygodniach mieli problemy ze stratami i Hyde może raz jeszcze w tym sezonie odmienić losy meczu.

Kluczowe pojedynki:

Preston Brown vs Mark Ingram/Alvin Kamara

Bronienie gry dołem wychodzi Bills całkiem nieźle w tym sezonie, lecz jest to głównie zasługa bardzo solidnej linii defensywnej. Jeżeli OL Saints wygra z nią starcie, presja spada na Browna. Rozgrywa on solidny sezon i jest wszędobylski w defensywie, lecz znaki zapytania budzi to, czy nadąży za duetem Saints, zwłaszcza w kryciu.

EJ Gaines/Tre’Davious White vs Michael Thomas/Ted Ginn

Duet CBs Bills gra w tym sezonie bardzo solidnie, a Tre White to drugi najlepszy rookie corner, tuz za Marshonem Lattimorem. Obu jednak czeka duże wyzwanie. To świetni cornerzy w przypadku press coverage, ale brakuje im szybkości, zwłaszcza White’owi by utrzymać się przy dalekich podaniach. Bills to jednak zespół preferujący strefę, dzięki czemu obaj będą mieli wsparcie safety za plecami.

OL Bills vs D-Line Saints

Linia ofensywna Bills nie prezentuje wyjątkowo wysokiego poziomu w tym sezonie, a w meczu z Saints zabraknie im dwóch z trzech najlepszych liniowych. O ile Tyrod Taylor potrafi się ratować swoją mobilnością, tak gra biegowa Bills może mieć problem. D-Line Saints jest w świetnej formie od dwóch miesiący i OL gospodarzy będzie musiała sprostać wielkiemu wyzwaniu.

Historia spotkania: przetrwać kontuzje

Kenny Vaccaro, Terron Armstead, Larry Warford, Andrus Peat, Michael Thomas – oto zawodnicy, którzy mieli problemy z mniejszymi lub większymi urazami w mijającym tygodniu. Każda z tych postaci ma zauważalny wpływ na spotkanie i choć kilku z nich zobaczymy, tak kontuzje te, zwłaszcza w linii ofensywnej, mogą powoli martwić Saints.