Week 12: zapowiedź Rams

Z każdym kolejnym tygodniem kadra Saints rozsypuje się coraz to bardziej. Teraz po thrillerze z zeszłego tygodnia czeka ich kolejny groźny rywal i inna niespodzianka sezonu – LA Rams.

Siła: ofensywa

Rams posiadają drugą najlepszą ofensywę ligi, notując średnio 30.3 punkty na spotkanie. Trener pierwszego roku Sean McVay znacząco usprawnił ofensywę, która rok temu miała ogromne problemy ze stworzeniem czegokolwiek. Pod McVayem ogromny postęp poczyniła jedynka draftu 2016 – Jared Goff. McVay sprawił także, iż do niezłej formy powrócił były rookie of the year – Todd Gurley. Goffa i Gurleya postanowiono nie tylko otoczyć usprawioną linią ofensywną (pozyskanie Andrew Withwortha), ale i nowymi kompanami, takimi jak Robert Woods, czy Sammy Watkins.

Słabość: bronienie biegów

Rams mają duży problem z grą dołem rywali, co jest ogromną wadą przeciwko Saints. Alvin Kamara oraz Mark Ingram należą do najbardziej efektywnych biegaczy w lidze i do tego grożą w grze górą. Rams w drugiej linii posiadają solidną szybkość, ale mają problemy z powalaniem biegaczy. Zarówno Ingram, jak i Kamara to zawodnicy niezwykle trudni do zatrzymania. To może być bardzo ciężki wieczór dla obrony Rams.

Gwiazda: Aaron Donald

Donald to jeden z największych dominatorów ligi na swojej pozycji. To niezwykle atletyczny zawodnik, który jest koszmarem dla linii rywali. Podobnie jak Sheldon Rankins jest punktem skupienia dla OL rywali, dzięki czemu ułatwia życie innymi defensorom. Ale nawet przy podwojeniach potrafi sobie poradzić. Jego statystki w tym sezonie wynoszą: 5 sacków, 24 powalenia.

X-Factor: Todd Gurley

Tydzień temu przeciwko Redskins Saints mieli problemy z grą biegową rywali. Gurley z kolei został zatrzymany przez Minnesota Vikings. Obie strony mają wiele do udowodnienia, ale defensywa Saints zostaję wzmocniona przez powrót AJa Kleina oraz Kenny’ego Vaccaro. Jeżeli obronie Saints uda się zatrzymać Gurleya, Jared Goff będzie pod znacznie większą presją. A jeżeli to Gurley wygra, to cóż, Saints mogą mieć problem.

Kluczowe pojedynki:

Sammy Watkins vs PJ Williams

Zarówno korpus skrzydłowych Rams, jak i zastępy cornerbacków Saints będą osłabione w tym meczu. PJ będzie w tym meczu najlepszym CB Saints i to jemu przyjdzie rola krycia najgroźniejszego skrzydłowego gospodarzy. Josh Doctson w pierwszej połowie robił co chciał z Williamsem, ale w drugiej połowie PJ wypadł o wiele lepiej.

Andrew Whitworth vs Hau’oli Kikaha/Trey Hendrickson

Strata Alexa Okafora będzie bardzo bolesna dla Saints. Był on świetny zarówno przeciwko grze dołem, jak i grze górą. Teraz Saints będą musieli sobie poradzić bez niego, a ich pierwszym testem będzie bardzo dobry liniowy w postaci Whitwortha. Obaj w tym sezonie pokazywali się z dobrej strony, ale w ograniczonej roli. Czy dadzą radę w zwiększonej?

Trumaine Johnson vs Michael Thomas

Typowy, cotygodniowy pojedynek. Czy najlepszy CB rywali da radę zatrzymać Mike’a? Trumaine ma wymagany wzrost i długość by teoretycznie sobie poradzić, ale ostatnimi czasy nie prezentuje najwyższej formy.

Historia spotkania: przezwyciężyć kontuzje

Na boisko w Los Angeles nie wybiegną Marshon Lattimore oraz Ken Crawley. Obrona Saints w ostatnim czasie cierpi więcej niż podwójnie z powodu kontuzji. Ich nieobecność może znacząco wypaczyć wynik meczu, zwłaszcza przy potencjale ofensywnym Rams. Z drugiej strony, Saints muszą pokazać tak jak tydzień temu, iż potrafią przezwyciężać niekorzystny los.