Week 4: zapowiedź Giants

Kiedy ostatni raz Saints stanęli naprzeciwko Giants, fani mieli przyjemność obejrzeć jedną z najbardziej efektownych strzelanin w ostatniej dekadzie. Teraz, fani mają prawo wiele oczekiwać po dwójce wschodzących gwiazd ligi – Alvina Kamary & Saquona Barkleya. A czego można się spodziewać po Giants? Tego dowiecie się z rąk fana Giants, którego znajdziecie na twitterze pod nickiem @elimgrey.

Siła: skill players

Odell Beckham Jr, Saquon Barkley, Sterling Shepard i Evan Engram. Czy trzeba dodać coś więcej? Szczęśliwie dla Świetych z powodu kontuzji ten ostatni w niedzielę nie zagra.

Słabość:

Łatwą odpowiedzią byłoby: linia ofensywna ale w kontekście meczu z Saints większym problem może być taki sobie pass-rush i sporo znaków zapytania w secondary – nie jest to dobra formuła na sukces w nfl ad 2018, a gdy gra się przeciwko Drew Breesowi, może to stać się przepisem na katastrofę. Być może jednak na mecz przeciwko ekipie z Luizjany do składu wrócą najlepszy pass-rusher Olivier Vernon i corner nr 2 Eli Apple.

Gwiazda:

Urodzony i wychowany w Nowym Orleanie WR Odell Beckham Jr jest nie tylko największą gwiazdą Giants ale być może całej ligi. Nie ma sensu się o nim rozpisywać bo skoro czytasz tego bloga z pewnością wiesz kto zacz.

X-Factor: RBs Saquon Barkley i Wayne Gallman

Kluczem do wygrania tego meczu przez Giants będzie trzymanie Drew Breesa za linią boczną, czyli kontrola czasu posiadania piłki, co najłatwiej osiągnąć przez efektywną grę dołem.

QB:

Tak się składa że kilku kluczowych graczy Giants pochodzi z Nowego Orleanu i okolic. NT Snacks Harrison, Odell, SS Landon Collins oraz – od 15 sezonów quarterback nowojorczyków – Eli Manning (najmłodszy syn legendy Saints, Archiego). Eli to klasyczny pocket-passer który potrzebuje kieszeni z której może operować i jeżeli OL mu ją zapewnia (z czym od początku tej dekady są gigantyczne problemy) to wciąż może grać na wysokim poziomie (choć czasy kiedy w pojedynkę – casus sezonu 2011 – wygrywał dla NYG Super Bowl już nie wrócą).

Kluczowe pojedynki:

Marshon Lattimore v Odell Beckham

O tym matchupie mówiliby wszyscy, gdyby corner Saints prezentował dyspozycję, która w 2017 nagrodzona została tytułem najlepszego defensywnego rookie.

James Bettcher v Drew Brees

Tego drugiego zna każdy fan futbolu, ten pierwszy (koordynator nowojorskiej defensywy) to wschodząca gwiazda futbolowego coachingu, któremu pewnie już zimą ktoś zaproponuje rolę trenera głównego.

Saquon Barkley v DL Saints

Czyli najbardziej ekscytujący rookie jaki trafił do nfl od kilku dobrych lat przeciwko najlepszej (po 3 tygodniach) defensywie biegowej w lidze. Warto jednak pamiętać, że podobnie jak Kamara, Saquon sieje zniszczenia w obronie rywali także jako receiver.

Typ: Giants 38 Saints 30