Anthony Davis: „Nie chcę odchodzić”

Pomimo słabego sezonu, jaki rozgrywają New Orleans Pelicans, największa gwiazda drużyny – Anthony Davis w jednej z ostatnich rozmów silnie mówił o swojej lojalności do klubu. Blisko 24-letni gwiazdor, od dawna wypowiadał się w samych superlatywach o mieście, kibicach o swoich kolegach z szatni. Kiedy jednak klub przeżywa kryzys, często jego lider stara się wpłynąć na zarząd, a nawet wymusić wymianę.

W ostatnim czasie, w mediach, zaczęło się robić głośno również wokół Anthony’ego Davisa. Wobec słabych wyników, wielu zastanawiało się, w jakim nastroju znajduje się najlepszy silny skrzydłowy ligi i jak długo potrwa jego cierpliwość.

„Nie zamierzam odchodzić. Upewnij się, że to zapisałeś” – mówił głośno Anthony Davis zapytany o swój stosunek do klubu

Kolejne pytanie, na jakie był zmuszony odpowiedzieć 24-latek, było związane z plotkami, które pojawiły się w mediach. Według mało wiarygodnych „raportów”, Russell Westbrook i Anthony Davis mieliby być zainteresowani połączeniem sił i stworzenia super-teamu w Los Angeles Lakers. Łączy się to m.in. z agencją Wasserman Media Group, która jest umieszczona właśnie w L.A.

„Nie przywiązuję uwagi do plotek. Nie wiem, kto to powiedział i skąd się to wzięło. Jest mi dobrze w Pelicans” – odpowiadał AD

Dziennikarze wciąż jednak nacierali na młodego zawodnika i padały kolejne pytania, o to czy zawodnik nie rozmyślał w ostatnim czasie, czy zmiana scenerii nie wpłynęłaby korzystanie na jego karierę. Anthony Davis wciąż twardo odpowiadał, iż jest mu dobrze tu, gdzie jest.

„Lubię drużynę, którą mamy teraz. Ciągle jednak jesteśmy wciąż kontuzjowani. Ciężko wygrywa się spotkania, kiedy wielu zawodników” – mówił AD

Zawodnik opowiadał o dużych szansach New Orleans Pelicans na playoffs. Drużyna po zwycięstwie nad Phoenix Suns legitymuje się bilansem 22-34 i ma 3.5 spotkania straty do znajdujących się na 8. miejscu w Konferencji Zachodniej, Denver Nuggets.

„Musimy znaleźć sposób, aby wciąż walczyć. Mamy drużynę, która jest w stanie rywalizować o playoffs. Udowodniliśmy to już kilka razy w tym roku. Czujemy, że jesteśmy tak dobrzy, jak każda inna drużyna w lidze. Musimy jedynie znaleźć klucz, aby pozostać zdrowi i być trochę bardziej regularni” – kończył Anthony

Przypomnijmy, że Anthony Davis znajduje się w pierwszym roku swojego nowego kontraktu. Umowa wiąże zawodnika z klubem na 5 lat, w których zarobi 127 mln $.

Warto również wspomnieć, że podobnie o swoich klubach w ostatnich latach wypowiadali się m.in. LeBron James (przed odejściem do Miami), Kevin Durant (przed Warriors), czy nawet Chris Paul (przed Clippers).