Jaka rola dla Taylora?

http://i2.cdn.turner.com/si/2012/writers/seth_davis/01/17/kansas.drops.baylor/tyshawn.jpgNew Orleans Pelicans na brak porządnych obwodowych z pewnością narzekać nie mogą. Monty Williams – nie biorąc pod uwagę żadnych kontuzji – ma do wykorzystania Jrue Holiday’a, Austina Riversa, Briana Robertsa, Erica Gordona czy Tyreke’a Evansa i Anthony’ego Morrowa. Nowy nabytek Pelikanów i były reprezentant barw z Nowego Jorku będzie miał więc spore problemy w przedostaniu się do rotacji zespołu i nie ukrywa tego również coach Pels.

Tyshawn Taylor to 23-letni rozgrywający, który przez dwa lata w Brooklyn Nets nie potrafił wywalczyć sobie pozycji w klubie. Jedyne szanse jakie dostawał nadarzały się jedynie gdy kontuzjowany był zawodnik będący w zespołowej „hierarchii” przed nim. Jego przeciętne 4 punkty i 1.5 asyst w 12 minut i bardzo kiepskie 34% z gry raczej nie powoduje wielkiej euforii wśród fanów Pelikanów.

Jeżeli sezon 2013-14 ma zostać już uznanym jako stracony przez kłopoty ze zdrowiem to dobrze byłoby aby większe szanse otrzymali młodzi zawodnicy, którzy dzięki kilkoma spotkaniami z większymi minutami mogliby pokazać czy należy wiązać z nimi przyszłość. Mowa tutaj przede wszystkim rzecz jasna o Austinie Riversie, Dariusie Millerze i Jeffie Withey’emu. Cała ta trójka powinna wykorzystać najbliższe tygodnie w wypracowaniu sobie większej roli w drużynie. Szczególnie po Austinie i jego bardzo dobrym lecie 2013 oczekiwaliśmy czegoś więcej w tym roku, a teraz być może nadszedł czas na odblokowanie się i granie równoznaczne ze swoim potencjałem.

Czytając wywiady przed meczem z Sacramento Kings łatwo idzie wywnioskować, że Monty Williams wcale nie był przygotowany na przybycie nowego rozgrywającego. Nawet mając do dyspozycji na tej pozycji jedynie Robertsa i, od bólu, Riversa. Transfer po prostu spadł trenerowi na głowę i jakoś będzie musiał się z tym faktem uporać. Póki co i o ile w ogóle – nie powinniśmy oczekiwać wielu, lub jakichkolwiek minut dla Tyshawna Taylora, który jak na razie najlepsze swoje lata gry w koszykówkę rozgrywał w college’u.

Bardzo możliwe też, że New Orleans Pelicans zdecydują się zwolnić rozgrywającego, którego kontrakt upływa wraz z końcem tego sezonu. Oznacza to zaoszczędzenie około 400 tys. $ + gotówka, którą Pellies otrzymali od Nets. Tom Benson z pewnością uśmiecha się pod nosem.

„Za kilka dni będę miał więcej do powiedzenia na temat wymiany. Wiem o tym dopiero od kilku dni. Zobaczę jaka rola będzie dla tego zawodnika do odegrania. Jak na razie nie mam żadnych informacji.” – mówił Monty Williams.