Matt Carroll nie zagra w Hornets

Jak poinformowały oficjalne źródła związane z drużyną ze stanu Luizjana – New Orleans Hornets wykupili kontrakt Matta Carrolla i zwolnili go. „Szerszenie” zaoszczędziły tym samym trochę pieniędzy i zrobili sobie miejsce w salary cap. Matt Carroll trafił do Nowego Orleanu 13 listopada po wymianie z Charlotte Bobcats, gdzie powędrował Hakim Warrick. 

Umowa Matta Carrolla sięgała ponad 3.5 mln $, natomiast posłanego do Północnej Karoliny Hakima Warricka gwarantowała mu już ponad 4 mln $. Już tutaj „Szerszenie” oszczędziły trochę pieniędzy. Hakim dostanie swoje minuty w rotacji „Rysi” – szczególnie przy obecnych kontuzjach (z gry wypadł Tyrus Thomas), ale co do Matta sprawa była raczej od początku jasna, że nie założy trykotu Hornets. Dell Demps postanowił wykupić kontrakt (500 tyś $ dla Matta) i zwolnić weterana na parkietach NBA.

Matt Carrol wstąpi na rynek wolnych agentów, gdzie szczerze mówiąc może mu być ciężko zdobyć nowego pracodawcę. Nie jest to już bowiem ten sam gracz co kilka lat wstecz – stracił swój dobry rzut i nie potrafi go sam kreować, jest słabym obrońcą i już zbyt długo nie pogra.

Jak myślicie – kolejny potrzebny ruch w nowym szatańskim planie Della Dempsa?

  • Skejcik27

    Carroll był solidnym strzelcem za 3pkt. Niestety przez parę ostatnich sezonów nie dostawał szansy. Uważam, że mogli dać mu szansę.

  • mike

    Nie wiadomo czy potrzebny, bo nie znamy tego szatańskiego planu ;P