Nate Wolters pożegna się z Pelikanami

Po dwóch 10-dniowych kontraktach młody rozgrywający nie zagrał na wystarczająco wysokim poziomie i nie udowodnił, że zasługuje na bycie rezerwowym rozgrywającym w zespole na Zachodzie. Według najnowszych doniesień New Orleans Pelicans i Nate Wolters rozstaną się w najbliższych kilku godzinach.

Po tym jak ekipa z Luizjany wymieniła do Memphis i Bostonu rozgrywających – Russa Smitha i Austina Riversa – Dell Demps musiał natychmiastowo zareagować ściągając solidnego rozgrywającego w miejsce tej dwójki. Wybór padł na byłego zawodnika Milwaukee Bucks, który kilka dni wcześniej został z Wisconsin zwolniony – eksperyment nie powiódł się i Generalny Menadżer Pelicans będzie szukał innego rozwiązania.

Nate Wolters nie wystąpił nie dostał już większej szansy w rywalizacji z Atlanta Hawks, a jego minuty przejął bardziej efektywny Jimmer Fredette. Nie jest jednak tajemnicą, że na dniach powinniśmy się spodziewać wzmocnienia – poprzez wymianę lub dzięki wolnej agenturze.

23-latek w koszulce Pelikanów wybiegł 10 razy, spędzając na parkiecie średnio ponad 10 minut i zapisując na swoim koncie 1.7 punktu, 1.1 asysty i 1.8 zbiórki.