Oficjalnie: Jrue Holiday zostaje w Nowym Orleanie!

Tak jak donosiliśmy wczoraj – New Orleans Pelicans od pewnego czasu umocnili się na pozycji lidera w wyścigu po rozgrywającego, Jrue Holidaya. Z gry szybko odpadli m.in. Utah Jazz (wymiana po Ricky’ego Rubio) oraz Minnesota Timberwolves, którzy poza ściągnięciem Jimmy’ego Butlera już w pierwszy dzień podpisali kontrakt z Jeffem Teague’m.

Dla Pelikanów cel na ten offseason był jeden – zatrzymać w klubie Jrue. Chciał tego zarząd i chcieli tego również zawodnicy, którzy głośno mówili o tym w mediach społecznościowych. Można to było usłyszeć od Anthony’ego Davisa czy Solomona Hilla. I udało się. Jrue Holiday zostanie graczem New Orleans Pelicans. Nie była to jednak mała kwota, aby utrzymać go w New Orleans.

Adrian Wojnarowski donosił, iż Pelicans już wczoraj w nocy złożyli w ręce rozgrywającego bardzo duży kontrakt. Zawodnik chciał się z decyzją przespać i dzisiaj mamy tego efekty.

126 mln $ za 5 lat gry. Według Wojnarowskiego umowa ta może wzrosnąć dzięki bonusom nawet do 150 mln $ za 5 lat, gdzie ostatni rok kontraktu to również opcja dla zawodnika.

Są to kwoty olbrzymie, to nie ulega wątpliwości. Jeśli jednak New Orleans Pelicans chcą zatrzymać na stałe DeMarcusa Cousinsa to taki ruch po prostu musiał zostać wykonany. Pelicans mają z powrotem swoją ważną część układanki i swojego rozgrywającego, który z ciężarem dużego kontraktu będzie miał również znacznie większe oczekiwania co do jego gry. Miejmy nadzieję, że je spełni.

Czekamy na kolejne ruchy Pelicans. Wciąż brakuje nam strzelców i rezerwowego rozgrywającego.