Patric Young dostanie szansę, podpisze kontrakt z Pelicans

http://pbs.twimg.com/media/BkaDlZSIMAEoN7R.jpg:mediumPatric Young to zawodnik, o którym sporo mówiłem przed draftem jak o potencjalnym super-przechwycie w drugiej rundzie. Było moim zdaniem bardzo ważne aby Pelicans postarali się wyciągnąć w naborze tego silnie zbudowanego zawodnika i dodać go do swojego frontcourtu. Z braku picków ten pomysł się jednak nie udał mimo tego, że kilka dni wcześniej New Orleans byli graczem mocno zainteresowani prowadząc z nim zaciekłe rozmowy.

Wtedy wydarzyła się spora niespodzianka. Patric Young został pominięty całkowicie w drafcie i został wolnym agentem. Wielu ekspertów mówiło jednym głosem, że to największy pominięty zawodnik w tej klasie. Szansę postanowili wykorzystać więc New Orleans Pelicans, którzy jako pierwsi wykonali telefon zapraszając 22-latka do swojego zespołu na Summer League w Las Vegas.

Zawodnik, który jeszcze w NCAA podbijał akademickie parkiety z Florida Gators i został SEC Defensive Player of the Year będąc jednym z najlepszych zawodnik grających w środku tego roku pokazał wszystko co najlepsze trenerom z New Orleans. Swoje ogromne zaangażowanie i dawanie z siebie całkowicie wszystko co może dać drużynie.

To ktoś kogo brakowało w Pelicans przez cały zeszły rok, gdzie Anthony Davis nie dawał sobie rady w pojedynkach ze znacznie lepiej zbudowanymi rywalami. To jednak gwarantuje piekielnie silny Young, który swoją tężyzną fizyczną potrafi to robić z zawodnika przeciwnej drużyny bezproblemowo. Jest fantastycznym zbierającym po obu stronach parkietu, zawsze znajduje się tam gdzie powinien i dzięki sile wygrywa większość pojedynków – wystarczy obejrzeć jeden mecz Ligi Letniej. Dobrze kończy też przy obręczy i nie jest ograniczony jedynie do wsadów, ale posiada też kilka niezłych manewrów m.in. w grze post.

Może grać zarówno jako silny skrzydłowy, ale również i przeciwko nieco niższym środkowym przez swój wzrost – 6’9 stóp.

Patric Young podpisze z New Orleans Pelicans 2-letnią umowę, a o wszystkim poinformował już też szczęśliwy zawodnik na swoim Twitterze. Wciąż musimy czekać na więcej konkretów (wartość kontraktu, gwarantowany?), ale jedno jest pewne – Dell Demps dokonał świetnego i taniego ruchu. Moim zdaniem to tak jakby drużyna miała wybór tuż na początku drugiej rundy draftu 2014.

Skład Pelicans liczy już maksymalną liczbę 15 zawodników. To prawdopodobnie koniec transferów w tym sezonie i następny krok to Mistrzostwa Świata z Anthonym Davisem i Monty Williamsem w zespole USA w składzie, a następnie już campy przed sezonem 2014-15.

Sezon ogórkowy powoli w pełni.

SEC Defensive Player of the Year
SEC Defensive Player of the Year