Pelicans sprawdzą kolejnych wysokich

http://static.sportelement.si/media/website/evroliga-neptunas-pokvaril-sicer-odlicen-begicev-debi/b_130716007.jpgWobec kontuzji Omera Asika i Alexisa Ajincy, New Orleans Pelicans będą eksperymentować z różnymi zawodnikami podczas obozu przygotowawczego. Początkowo Dell Demps chciał w szeregach swojego zespołu Grega Smitha, ten jednak nie przeszedł pozytywnie testów wydolnościowych, co nie było wielkim zaskoczeniem, gdyż zawodnik od lat boryka się z problemami z nadwagą. Ostatecznie wybór padł na dwóch innych wysokich.

Pierwszym z nich jest Jerome Jordan, 29-letni 7-footer, który w ostatnim sezonie załapał się do składu Brooklyn Nets, gdzie zagrał w 44 spotkaniach i notował średnio 3 punkty i 2 zbiórki. Jerome to przede wszystkim duży gracz, który jest w stanie zapewnić dobrą obronę i aktywną grę na desce.

Drugim zawodnikiem, jest człowiek mniej znany publiczności ze Stanów Zjednoczonych. Generalny Menadżer Pelicans wypatrzył bowiem kolejny raz gracza z Europy – Mirzę Begicia. Mierzący 216 centymetrów i ważący ponad 120 kilogramów to warunkowo podobny center do ściągniętego nie tak dawno Alexisa Ajincy. Begic może pochwalić się, poza warunkami, dobrym timingiem (najlepszy blokujący Euroligi w 2011), niezłą obroną i dobrymi umiejętnościami na tablicach.

Begic to były zawodnik wielu znanych europejskich klubów takich jak Real Madryt czy Olympiacos. Ostatni sezon spędził reprezentując barwy Laboral Kutxa.