Pelikany gotowe zatrzymać dwóch graczy

Alvin Gentry w jednym z pierwszych wywiadów udzielonych już jako trener New Orleans Pelicans powiedział, że jego życzeniem jest pozostawienie zespołu sprzed roku, gdyż uważa go za świetnie zestawioną ze sobą grupę ludzi, którzy nie mogli ukazać swoich możliwości przez kontuzje. Generalny Menadżer Pelicans wydaje się podzielać to zdanie i podjął opcję w kontrakcie dwóch zawodników.

Oferty kwalifikacyjne wysunięto w przypadku Norrisa Cole’a i Jeffa Withey’a, co oznacza, że klub zastrzegł graczy na rynku wolnych agentów tego lata. Dzięki temu Pelicans zyskali znaczną przewagę nad pozostałymi zainteresowanymi klubami i w razie jakichkolwiek ofert Pelikany mają możliwość wyrównania jej i sprowadzenia z powrotem do zespołu, czy to Norrisa czy Jeffa.

To kolejny dowód na to, iż Pellies będą oscylować w okolicach salary-cap, a głównymi priorytetami tego lata będzie zatrzymanie Omera Asika i zaoferowanie dużych pieniędzy wraz z długoletnim kontraktem Anthony’emu Davisowi. Klub z Nowego Orleanu na rynku będzie miał najlepsze co do zaoferowania w postaci Mid-level Exception (około 5.5 mln $).

Norris Cole w sezonie 2014/15 został do Luizjany sprowadzony z Miami Heat tuż przed trade deadline. W tym czasie w barwach Pelicans udowodnił, że jest zawodnikiem godnym objęcia posady jednego z kluczowych rezerwowych – co głównie pokazał wobec kontuzji Holiday’a. W 28 spotkaniach notował średnio 9.9 punktów oraz 3.2 asyst w 24 minuty.

Jeff Withey sporo stracił na ściągnięciu do klubu Omera Asika i znacznej poprawie formy Alexisa Ajincy, a jego rola mocno zmalała. Wystąpił w zaledwie 37 spotkaniach mimo, iż przez cały sezon był zdrowy. Notował skromne 2.6 punktu i 1.7 zbiórki w średnio 7 minut na parkiecie.

Rynek transferowy NBA rusza 1. lipca.