Raport: Alonzo Gee zostaje

Alonzo Gee po niezłym sezonie w New Orleans Pelicans zostanie w klubie na co najmniej jeszcze jeden rok. Zawodnik porozumiał się z Pelikanami w sprawie 1-rocznego kontraktu, który opiewać będzie prawdopodobnie na kwotę minimalną (około 1.3 mln $). To raczej ostatni ruch transferowy na rynku wolnych agentów Della Dempsa i jego sztabu.

Gee zostaje 15. zawodnikiem pod kontraktem na zbliżającą się kampanię i tak jak rok temu jest on ostatnim zawodnikiem, który zamknie kadrę. Alonzo wciąż dostaje szansę na pozostanie w NBA i pokazanie się z dobrej strony, kolejny rok z rzędu, jako przydatny obrońca.

29-latek wystąpił w sezonie 2015-16 w 73 spotkaniach dla Pelicans, w 38 wychodził w pierwszej piątce – głównie spowodowane było to licznym kontuzjami w szeregach podstawowych graczy na tę pozycję. Gee w 22 minuty na mecz zapisywał na koncie średnio 4.5 punktu, 3.4 zbiórki i po jednej asyście i przechwycie. Trafiał również na 52% skuteczności z gry.

Jego gra ofensywna opiera się jednak głównie na grze pod koszem, gdyż rzutu z dystansu nie ma za grosz. Z nim na parkiecie cierpi spacing drużyny, ale otoczony uzdolnionymi scorerami wydaje się być ciekawym uzupełnieniem po drugiej stronie.

 

Alonzo Gee to również całkiem niezły transfer z ukłonem w stronę Anthony’ego Davisa, gdyż wszystko wskazywało na to, że ta dwójka bardzo dobrze dogadywała się ze sobą poza parkietem i zostali kumplami.