Raport: Anthony Brown „Pelikanem”

Znalezione obrazy dla zapytania Anthony Brown lakersNew Orleans Pelicans zwolnili Archie Goodwina i ruszyli na poszukiwania zawodnika, który zamknie skład, przynajmniej na jakiś czas. Pelikany postanowiły postawić na Anthony’ego Browna, niskiego skrzydłowego, który kibicom NBA jest znany głównie z gry dla Los Angeles Lakers w ostatnim czasie.

Anthony Brown został wybrany w drafcie 2015 z wysokim pickiem w drugiej rundzie – nr 34. Nie dostał jednak licznych szans od ówczesnego trenera Lakers – Byrona Scotta i większość czasu spędził na pobycie w D-League, gdzie był jedną z największych gwiazd. W Jeziorowcach zagrał 29 razy, zapisując na swoim koncie średnio 4.0 punktówi 2.4 zbiórki w niespełna 21 minut na parkiecie.

Brown to niski skrzydłowy, mierzący 6-7 stóp. Posiada całkiem niezły zasięg ramion (6’11.5″). Ma całkiem niezły potencjał, aby zostać solidnym wyrobnikiem na poziomie NBA w stylu 3&D na skrzydle. Właśnie tego szukają Pelicans i mają nadzieję, że niespełna 24-latek wspomoże w tym aspekcie ich drużynę.

Pellies cierpią aktualnie właśnie na pozycji niskiego skrzydłowego, gdzie w pierwszej piątce wychodzi Dante Cunningham. Co mówi już samo za siebie. Oczekiwań nie spełnia również Solomon Hill, który zarabia duże pieniądze i jest niewidzialny na boisku. Pod znakiem zapytania wciąż również znajduje się zdrowie Quincy’ego Pondextera.

 

Anthony Brown sezon 2016/17 rozpoczął w D-League, gdzie w pierwszych 3 meczach notował imponujące 29.3 punkty, 4.3 zbiórki i 4.3 asysty. Jest drugim najlepszym punktującym w lidze.