Raport: Asik wystawiony na sprzedaż

omer-asik

A jednak. Ktoś w Pelicans sięgnął po rozum i podjął sensowną decyzję. Jaką? Omer Asik jest dostępny do wymiany.

Informację przekazał A. Sherrod Blakely z CSN New England:

„Omer Asik, center zapewniający obronę obręczy, którego wpływ na grę w Big Easy jest znacznie mniejszy niż w Chicago, jest dostępny do wymiany”.

Informację tę potwierdza jedno ze źródeł w lidze. Jako powód dostępności Turka podawany jest brak kompatybilności z systemem Alvina Gentry’ego oraz fakt, iż zespół gra lepiej z Anthonym Davisem na centrze.

Kontrakt Asika będzie ważny jeszcze przez trzy lata, wart 34 miliony dolarów, co czyni przehandlowanie go ciężkim. Mówi się, iż Turek może zostać podpięty pod większą wymianę, inaczej Pelicans będą zmuszeni oddać coś jeszcze.

Pytanie tylko brzmi, czy znajdzie się ktokolwiek odważny na kontrakt Omera?

 • dalinar85

  To że jest dostępny do wymiany to raczej nie jest żadna nowość. Od dawna słychać było pogłoski o chęci oddania Turka, tylko nikt rozsądny go raczej nie zechce.
  Jeszcze za czasów Williamsa był solidnym centrem, ale gra w PO i to co prezentuje od czasów przyjścia Gentry’ego to raczej top5 najgorszych centrów w lidze.
  Tylko niestety to oznacza, że Alvin jeszcze się trzyma skoro wystawiają na sprzedaż kogoś kto mu nie pasuje, a mógłby jakoś przypasować nowemu trenerowi.

  Nie wiem czy komukolwiek jest on potrzebny szczególnie z tak dużym i długim kontraktem (brawo Dell).

  Widzę kilka opcji np z oddaniem picku( znając Dempsa może to zrobić) co byłoby totalną katastrofą.
  Kolejna opcja to oddanie jakiegoś niskiego dobrego kontraktu( Frazier, Jones) co też byłoby wg mnie fatalne.
  Kolejna opcją dla mnie najlepszą jest trade razem z Evansem w jakiejś dużej wymianie za centra bądź klasycznego SF, najlepiej za jakichś ofensywnych, bo jednak mamy sporo graczy bardziej defensywnych, którzy nie są zbyt groźni w ataku.

  Tylko nie bardzo mam pojęcie kto by się przydał, szczególnie teraz gdy powinniśmy się skupić na tankowaniu. Picku w 1 rundzie raczej nie dostaniemy, Monroe nie jest potrzebny do tankowania, Noela czy Okafora za to nam nie dadzą.
  W sumie pozbycie się samego Asika za cokolwiek uznam za wielki sukces Dempsa. No może nie za cokolwiek bo jednak są gorsze kontrakty(Noah, Deng)

  • Akurat jego kontrakt, przy tym co dostają inni środkowi w tej lidze, wcale nie jest taki fatalny. Ostatni rok nie jest gwarantowany, więc długość to tutaj też już NIE AŻ TAK wielki problem. Może znajdzie się ktoś chętny, kto wie.

   Plotki o jego oddaniu były zawsze, ale rzadko kiedy ESPN pisał o tym tak głośno. Teraz to praktycznie oficjalna informacja, że Pelicans po prostu chcą go oddać. I hej, to nie jest najgorszy center w lidze, nie przesadzajmy 🙂 Miał w tym sezonie kilka fajnych momentów, pod względem fizycznym wygląda najlepiej od czasów w Chicago/Houston.

   Trade z Evansem to najlepsza opcja, ale obawiam się, że połamany Tyreke, który nie grał rok (+ ma ostatni sezon kontraktu) i ta, bądź co bądź, niekorzystna umowa Asika… Chyba nikt na to nie pójdzie. Modlę się o to od kilku miesięcy i póki co – nikt nie słucha 🙂

   • dalinar85

    Nie jest fatalny na to co prezentował w Houston, czy za kadencji Williamsa, ale patrząc na to prezentuje obecnie to wygląda fatalnie.
    Może i najgorszy nie jest, ale tak na teraz nie potrafię wymienić gorszego startera ( może Noah, Mozgov ze swoimi kontraktami).
    Właśnie ta oficjalna informacja wg mnie jeszcze bardziej obniży jego wartość, bo po co przepłacać za gracza niepotrzebnego.

    Ja uważam, że Evansa łatwo byłoby spuścić i niektóre kluby walczące o PO chętnie by go wypróbowały, ale najpierw chyba musi wrócić na parkiety.

    A co modlenia się to chyba zostałeś w pewien sposób wysłuchany, bo po lecie to raczej nie o pozbycie się umowy Asika trzeba się modlić w pierwszej kolejności.

    • Jeśli Asika nikt nie chce, to Hilla też nikt nie weźmie.

     • dalinar85

      No niestety, ale tutaj masz absolutną rację. Więc super byłoby się przynajmniej jednego pozbyć.

  • Dominik Kędzierawski

   Ale opcja z podpięciem się pod dużą wymianę brzmi dobrze.
   To motyw podobny do Cavs i Channinga Frye’a. Dostaniemy wtedy trochę mniej niż w zwykłej wymianie, ale prędzej się go pozbędziemy.