Raport: Brian Roberts i Darius Miller wolnymi agentami

New Orleans Pelicans postanowili nie przedłużać kontraktów poprzez ofertę kwalifikacyjną w umowach Briana Robertsa i Dariusa Millera. W przypadku doświadczonego rozgrywającego – taka opcja zastrzeżenia Robertsa kosztowałaby klub ponad 2.8 mln $, natomiast Dariusa – 1.15 mln $. Oboje zostaną niezastrzeżonymi wolnymi agentami.

Pewne jest to, że Pelicans chcą mieć większą swobodę na otwierającym się jutro rynku wolnych agentów. Takie ruchy bardzo im w tym pomogą. Według zaufanych źródeł Dell Demps będzie szukał ewentualnego zastępstwa, który poza podobną jakością może również i mniej kosztować. Niewykluczone jest jednak, że zarówno Darius Miller jak i Brian Roberts mogą w sezonie 2014-15 znów założyć koszulkę z New Orleans na przodzie.

Po tak świetnym sezonie pozycja Briana Robertsa wydawać by się mogło nie powinna być zagrożona. Jednak wobec tak wielkiego ścisku na pozycji rozgrywającego (w tym roku doszedł jeszcze Russ Smith z draftu) Dell Demps musi poszukać również innych opcji. Nie jest zagadką to, że Roberts żądałby też po takiej kampanii nieco większych pieniędzy.

28-latek spędził w Luizjanie swoje pierwsze dwa lata w NBA. Wystąpił w 150 spotkaniach (47 w piątce) i notował średnio niezłe 8.2 punktu i 3.0 asyst rzucając na 42% skuteczności. W ubiegłym roku grał na poziomie 9.4 punktów i 3.3 asyst.

W przypadku Dariusa Millera sytuacja jest znacznie inna. To wciąż młody zawodnik, który końcówkę sezonu 2013-14 miał całkiem obiecującą. Wobec sytuacji w jakiej znajduje się pozycja niskiego skrzydłowego w Nowym Orleanie Darius ma dużą szansę aby zatrzymać swój „talent” właśnie w tym mieście. Wszystko zależy od tego czy Dell Demps będzie w stanie znaleźć zastępstwo, które poprzez sytuację finansową będzie również w miarę tani.

Miller przyszedł do ligi poprzez draft z Anthonym Davisem i Austinem Riversem. Przez ten 2-letni pobyt wyszedł na parkiet 97 razy (9 w piątce) i notował 3.3 punktu. W zeszłym sezonie jego średnia wzrosła już do 4.4 „oczek” na 44% skuteczności.

 

Rynek wolnych agentów otwiera się już jutro. Nazwiska jakie mogą zainteresować Pelicans? Chandler Parsons, P.J. Tucker, C.J. Miles.

Dell Demps będzie też skupiał się mocno na własnych wolnych agentach – Al-Farouq Aminu, Jason Smith oraz Anthony Morrow – ta trójka może już wkrótce znaleźć nowy klub.