Raport: Brook Lopez na celowniku Pelicans

New Orleans Pelicans wciąż w poszukiwaniu centra. Po rozmowach z Philadelphia 76ers, przyszedł czas na Brooklyn Nets. Według wiarygodnych źródeł – drużyna z Nowego Orleanu prowadzi poważną dyskusją na temat transferu za Brooka Lopeza.

Michael Scotto, z Basketball Insiders, poinformował o potencjalnej wymianie, gdzie Pelicans oddaliby Tyreke’a Evansa, Langstona Gallowaya, Tima Fraziera oraz zastrzeżony pick w 2018 roku za centra z Brooklynu. Inne źródła mówią również o tym, że Nets szukają przede wszystkim wyborów w drafcie – chcą aż dwa picki pierwszorundowe, na co nie chce się zgodzić natomiast Dell Demps. Wydaje się jednak, że drużyny uparcie dążą do porozumienia.

Pelicans za wszelką cenę chcą wzmocnić się jeszcze przed NBA Trade Deadline i znaleźć odpowiedniego partnera dla Anthony’ego Davisa pod koszem. Coraz mniej prawdopodobny wydaje się transfer Jahlila Okafora, za którego 76ers żądają zbyt dużo.

Wszystko na ten moment jest jednak możliwe.

Brook Lopez kampanię 2016-17 rozgrywa z pewnym ograniczeniem minutowym. Jest również oszczędzany w wielu spotkaniach. W 49 meczach, notuje średnio 20.5 punktów, 5.3 zbiórek, 2.5 asyst oraz 1.7 bloków. Brook dodał do swojego repertuaru rzut z dystansu – w tym sezonie trafia aż 1.7 trójek na spotkanie, z 34% skutecznością. To 5. najlepszy wynik wśród centrów.

Blisko 29-letni już gracz ma ważny kontrakt do 2017-18. W przyszłym sezonie zarobi ponad 22.5 mln $, a następnie zostanie niezastrzeżonym wolnym agentem.

Do NBA Trade Deadline pozostało 10 dni.