Raport: DeMarcus Cousins zawieszony

NBA poinformowała, iż DeMarcus Cousins będzie musiał odsiedzieć najbliższy mecz na ławce. Boogie złapał w starciu z Oklahoma City Thunder swój 18 faul techniczny, co oznacza, że po każdych kolejnych dwóch zostanie zawieszony na następny mecz. New Orleans Pelicans starali się odnieść do NBA, w celu zniesienia technicznego, ale liga nie przyjęła wniosku klubu. Pelicans zagrają z Detroit Pistons w nocy z środy na czwartek.

Cousins faul techniczny dostał w zasadzie za totalne bzdety – za drobne przepychanie i grę ciało w ciało ze Stevenem Adamsem. Miało to miejsce w pierwszej minucie meczu przeciwko Thunder. Dla DMC oznacza to również blisko 155 tys. $ straty, gdyż każde takie zawieszenie oznacza brak wynagrodzenia.

Co ciekawe, w drugiej kwarcie meczu Pelicans-Thunder, sędziowie ukarali Adamsa kolejny, drugim faulem technicznym za niesportowe zachowanie i nieodpowiednie odzywki w ich stronę. Kiedy jednak zorientowali się, że dla zawodnika Thunder oznaczać to będzie koniec meczu – szybko odwołali poprzednią decyzję.

Są równi i równiejsi, huh?

DeMarcus Cousins cierpi głównie przez swoją kiepską reputację, którą musi jak najszybciej zmienić w Luizjanie.