Raport: Jordan Crawford w Pelicans

Pelicans nie ustają w poszukiwaniu pomocy dla duetu Ice&Fire i w tym celu kierują swój wzrok ku D-League. Po tym, jak zakończyły się 10-dniowe umowy Reggiego Williamsa oraz końca Jarretta Jacka, nową strzelbą Pelicans został Jordan Crawford.

Crawforda po raz ostatni w barwach klubu NBA było nam dane zobaczyć w roku 2014, gdy reprezentował barwy Golden State Warriors. Od tego czasu grał na zmianę w Chinach oraz D-League, w 2016 roku zostając królem strzelców ligi chińskiej i notując m.in. występ z 72 punktami na koncie oraz 16 zbiórkami. Ostatnio reprezentował barwy Grand Rapids Drive, rzucając średnio 23.5 punktu w 29.8 minut spędzonych na parkiecie. Do tego dodawał ponad 3 zbiórki i asysty na mecz.

Zatrudnienie Crawforda przede wszystkim powiększa możliwości Pelicans z ławki. Jordan to zawodnik o wiele bardziej wielowymiarowy w ataku, aniżeli np. Reggie Williams i może okazać się bardzo przydatnym wzmocnieniem. Potrafi samodzielnie wykreować sobie pozycję rzutową i powinien nieco odciążyć E’Twauna Moore’a w przewodzeniu ofensywą drugiego unitu zespołu.