Raport: Koniec sezonu dla Omera Asika

Omer Asik ostatnim razem na parkiecie był widziany 10. lutego. Wówczas Turek zagrał przeciwko Minnesota Timberwolves – spędził 4 minuty i złapał szybkie 4 przewinienia. Jego ostatni mecz, gdzie zagrał więcej niż 10 minut to starcie z 76ers – 20. grudnia.

Tak długa przerwa była przede wszystkim spowodowana zmianą rotacji Alvina Gentry’ego, który wykluczył z niej właśnie Omera Asika oraz Alexisa Ajincę. Kiedy jednak ten drugi, wrócił do gry i sprawuje się w ostatnim czasie całkiem nieźle, tak Omer kompletnie zaginął.

Podczas przerwy na All-Star, Asik wyjechał na krótkie wakacje do Meksyku, gdzie według raportów, złapał jakąś chorobę. I tak właśnie od ponad miesiąca przedstawiany jest stan Turka, który nie jest w stanie uczestniczyć w rozgrywkach wraz z New Orleans Pelicans – illness.

Alvin Gentry twierdził, że Omer po tak długiej chorobie nie jest w stanie wrócić do gry na najwyższym poziomie. Gracz stracił podobno kilka kilogramów i jest bez formy.

Trener Pelicans potwierdził na dzisiejszym treningu, że center Pelikanów już nie powróci do gry w tym sezonie. Podobnie sprawa wygląda w przypadku Quincy Pondextera, który w styczniu przeszedł przez trzecią operację kolana, która okazała się również końcem marzeń o powrocie na parkiet w tym roku.

Omer Asik wystąpił w tym sezonie w 31 spotkaniach, 19 z nich rozpoczynał w pierwszej piątce. Zdobywał średnio 2.7 punktów, 5.3 zbiórki w 15.5 minut.