Raport: Omri Casspi z kontuzją

Omri Casspi wrócił na mecz z Houston Rockets po kontuzji – wcześniej opuścił aż 17 spotkań z rzędu. Dla New Orleans Pelicans zaliczył bardzo udany debiut, mimo, że drużyna ostatecznie wysoko przegrała z Rakietami. Omri zapisał jednak na swoim koncie solidne 12 punktów, trafiając 2 trójki.

Reprezentant Izraelu spędził na parkiecie 24 minuty i wystarczyło to, aby doznać kontuzji. Według początkowych raportów, 28-latek kontuzjował sobie kciuk. Alvin Gentry poinformował jednak, że jest znacznie gorzej – doszło do złamania. Przerwa potrwa najprawdopodobniej od 4 do 6 tygodni. 

Omri po meczu tłumaczył, że do urazu doszło, kiedy starał się przechwycić piłkę z rąk Erica Gordona. Doszło do kontaktu z graczem Rockets, a kciuk momentalnie zaczął puchnąć.

Jak widać, mimo „nowego startu” organizacji z Nowego Orleanu – pech wciąż nie potrafi odejść od tego zespołu. Pellies mieli zawalczyć o Playoffs, ale te wciąż się oddalają. Po wysokiej porażce z Rockets, stracie Omriego Casspiego, który miał być ważnym ogniwem na skrzydle – najważniejszy cel tego sezonu zaczyna uciekać.