Raport: Pelicans nie zatrzymają Hollisa Thompsona

Przez blisko trzy tygodnie występował w pierwszym składzie New Orleans Pelicans i to będąc na 10-dniowych kontraktach. Po wygaśnięciu drugiej takiej umowy z rzędu, Pellies podjęli decyzję o nie podjęciu opcji w kontrakcie Hollisa Thompsona i zrezygnowaniu z jego usług.

Hollis przychodził do klubu uznawany za solidnego obrońcę i specjalistę od rzutów trzypunktowych. Podczas gdy jeszcze nieźle wykonywał swoje obowiązki w defensywie, jego skuteczność z dystansu i efektywność w ataku była żenująco niska. Thompson w barwach Pelicans rzucał na 27% skuteczności z gry i zaledwie 25% za trzy.

25-latek wystąpił w 9 spotkaniach dla New Orleans, w tym 8 w pierwszej piątce. W ostatnim, zwycięskim starciu z Portland Trail Blazers, jego miejsce zajął debiutant – Wayne Selden, który zanotował 2 punkty w 14 minut.

Hollis Thompson zapisywał przy swoim nazwisku średnio 3.8 punktu, 3.1 zbiórki i 1 asystę w średnio 21 minut na parkiecie.

Głównie jego minuty przejmie jednak Jordan Crawford, który również aktualnie przebywa na umowie 10-dniowej, jednak biorąc pod uwagę jego wpływ na grę, niewykluczone, że pozostanie w New Orleans na dłużej.