Pelicans wymienią swój pick? Rozmowy z Sixers (update)

Pisałem o tym w moim ostatnim felietonie, gdzie starałem się przekonać, że New Orleans Pelicans nie opłaca się już wygrywać. Bardziej opłacalną opcją okazuję się bowiem „tankowanie”, które mogłoby doprowadzić Pelikany do wyboru z wysokim pickiem w drafcie. Napisałem tam również, że klub znajduje się w bardzo niebezpiecznym położeniu, gdzie wciąż można zaryzykować „all in” i zaatakować Playoffs. Co byłoby, w mojej opinii, błędem.

Dell Demps wydaje się na tyle zdeterminowany, aby zachować swoją posadę w organizacji, iż wydaje się, że nie będzie miał nawet przez moment zawahania, aby handlować w tym celu swoim cennym pickiem. Według najnowszych informacji New Orleans Pelicans prowadzą zaawansowane rozmowy z zespołami w lidze i są gotowi wymienić swój wybór w nadchodzącym drafcie. 

Warto wspomnieć, że Generalny Menadżer Pelicans jest znany z wymieniania picków. W ostatnich latach Pellies oddali aż trzy pierwszorundowe wybory w drafcie, w zamian za Omera Asika i Jrue Holidaya.

Ostatnie doniesienia mówią o Jahlilu Okaforze z Philadelphia 76ers.

Stay tuned, deal wisi ponoć w powietrzu.


UPDATE

New Orleans Pelicans w nadchodzącej wymianie mają zamiar pozbyć się umów swoich centrów – Omera Asika i/lub Alexisa Ajincy. Aby to zrobić są gotowi oddać swój przyszłościowy pick, najprawdopodobniej w 2018 roku. Pellies starają się zachować pick w tegorocznym drafcie, a jeśli już byliby zmuszeni go wypuścić, to zastrzegliby sobie do niego prawda aż do okolic loterii.

Deal najprawdopodobniej będzie kręcić się wokół Jahlila Okafora za Alexisa Ajincę oraz pick w 2018 roku. Sixers wciąż nalegają jednak na wybór w 2017 roku i starają do tego wszystkiego (jakimś cudem) wyciągnąć z Nowego Orleanu również Jrue Holidaya. Wówczas wymiana musiałaby się bardzo mocno rozrosnąć.

Więcej szczegółów niebawem. GMowie drużyn wiszą na telefonach, trwają gorące rozmowy i twarda gra w „szachy”.