Raport Pelikana

http://i.cdn.turner.com/nba/nba/.element/media/2.0/teamsites/hornets/062813_draftreview_article1.jpgNew Orleans Pelicans po zakończeniu sezonu 2013-14, który okazał się głównie przez kontuzje dużym rozczarowaniem, są bardzo aktywni na rynku. Pelikany chcą jak najlepiej przygotować się do nadchodzącej już kampanii.

1/ Świetnym tego dowodem jest praca Anthony’ego Davisa i spółki w siłowni i nie tylko. Według doniesieniom najlepszy gracz Pelicans nabrał już około 5 kilogramów masy, a dziennikarze związani z klubem są w szoku jak duży postęp poczynił już od kilku tygodni treningów. Silny skrzydłowy w ostatnich wywiadach przyznał, że czuje się już znacznie mocniejszy. Podczas indywidualnych treningów skupił się przede wszystkim na zagraniach w post-up, ale też i na rzucie po koźle. Zdradził też małą tajemnicę, że dodał do swego arsenału rzut za trzy z rogu parkietu.

Na treningach i na siłowni dużo czasu spędzają też Jeff Withey, Anthony Morrow, Alexis Ajinca, Luke Babbitt, Jrue Holiday czy Austin Rivers.

2/ Do zespołu dołączył również Pierre Jackson. Rozgrywający o którym zrobiło się całkiem głośno w ostatnim sezonie dzięki świetnym meczom w lidze D-League postanowił przyjechać do Nowego Orleanu i pokazać się przed sztabem i m.in. Dellem Dempsem. Pierre potwierdził też, że na 100% zagra podczas Ligi Letniej dla Pelicans.

3/ Dla Pellies na Summer League zagra również Josh Carter – zawodnik na co dzień występujący w Serie A dla Mens Sana Siena, z którymi dotarł w tym sezonie aż do finału ligi. Średnio zapisywał na swoim koncie 11 punktów, 3 zbiórki i 1.4 asysty.

4/ Do treningów w tym miesiącu wróci już Eric Gordon, który po operacji kolana przechodził rehabilitację. Znacznie lepiej czuje się również już Ryan Anderson (operacja szyi, kręgosłupa). Do zdrowia powoli wraca też Tyreke Evans po operacji kostki. Jrue Holiday po tym jak złamał piszczel rozpoczął już bardzo potrzebne treningi siłowe, które można znaleźć chociażby na jego Instagramie.

5/ New Orleans Pelicans są bardzo mocno zainteresowani Andray’em Blatche’m. Silny skrzydłowy zostanie 1 lipca wolnym agentem po tym jak odstąpił od opcji gracza i minimalnej umowy z Brooklyn Nets. Obydwie strony będą prowadziły podobno bardzo silne rozmowy ws. nowego kontraktu, ale według zasad panujących w NBA nikt z obozu z Luizjany nie może komunikować się z zawodnikiem aż do początku lipca.

6/ Pelikany to również najbardziej aktywny zespół poszukujący szansy nabycia picku w drafcie. Dell Demps będzie z całych sił chciał pozyskać wybór nawet w 1 rundzie aby wykorzystać go na niskiego skrzydłowego lub środkowego. O aktywnym Generalnym Menadżerze potwierdziło kilka bardzo zaufanych źródeł.

7/ Warto również dodać, że wobec wielu zmian na ławkach trenerskich w NBA pozycja Monty’ego Williamsa i Della Dempsa w klubie jest niezagrożona pomimo wcześniejszych plotek o przeróżnych konfliktach w organizacji. Bardzo prawdopodobne jest więc to, że przed przyjacielskim duetem Dell & Monty ostatnia duża szansa na to aby osiągnąć sukces – Playoffs.