Raport: Pondexter oddany do Bulls

Tego się spodziewał raczej mało kto. Pelicans, w celu zaoszczędzenia miejsca w cap space oddają Quincy’ego Pondextera do Chicago Bulls, zaś zostawiają w zespole Omera Asika oraz Alexisa Ajince. Aby „pozbyć się” kontraktu Q-Pona, wymieniają oni również swój wybór w drugiej rundzie. Informację potwierdził Scott Kushner.

Pondexter nie grał przez ostatnie dwa lata z powodu kontuzji, ale wobec utraty Solomona Hilla mógł się z powrotem okazać ważną postacią w rotacji Pelicans. Sam zawodnik zapowiadał swój powrót do formy, kilka godzin przed wymianą publikując wideo z treningów. Faktem jest jednak, że jego ostatnie spotkanie odbyło się w kwietniu 2015 roku, podczas serii playoffs przeciwko Golden State Warriors.

Ruch ten pozwoli zaoszczędzić Pelicans ponad trzy miliony w cap space, ale pozostawia ich na chwilę obecną z zaledwie jednym nominalnym SF – Dariusem Millerem. Według ostatnich raportów Pellies są jednak bardzo bliscy sprowadzenia z powrotem do klubu Dante Cunninghama, o którego walczą również Timberwolves.

Pelicans wciąż jednak będą szukać innych wzmocnień. Na ostatnich treningach zespół sprawdzał m.in. Chase’a Budingera, Martella Webstera i Josha Smitha.