Raport: Reggie Jackson w Pelicans?

Ze strony New Orleans Pelicans na rynku transferowym bardzo cicho. Poza umową Jrue Holidaya oraz ściągnięciem z powrotem Dariusa Millera, właściwie nie byliśmy świadkami żadnych ruchów Pelikanów. Pojawiły się jednak bardzo ciekawe doniesienia o rozmowach w sprawie wymiany na linii Detroit Pistons – New Orleans Pelicans. Dell Demps chciałby ściągnąć do swojego klubu Reggiego Jacksona.

Oznacza to więc, że największą bolączką okazuje się być na ten moment pozycja rozgrywającego. I niech fanów Pelicans nie zwiedzie fakt, iż nowy kontrakt podpisał Jrue Holiday. Wszystko wskazuje na to, że Jrue od pewnego momentu postrzegany przez zespół/ligę jest jako rzucający obrońca. Powinniśmy oglądać w przyszłym sezonie znacznie mniej akcji, gdzie to Holiday rozprowadza piłkę. Stąd chęć pozyskania klasowego rozgrywającego, którego można byłoby ustawić obok Jrue.

Pelicans nie mają jednak miejsca w salary cap i nie mogą wydać pieniędzy na ciekawszych wolnych agentów. Dlatego okazji trzeba szukać poprzez wymianę. I tutaj pojawia się osoba Reggiego Jacksona, któremu pozostało około 50 mln $ w 3-letnim kontrakcie. Reggie Jackson, który ma za sobą rozczarowujący sezon w Detroit, a to wszystko spowodowane problemami z kolanami.

Jackson to jednak z pewnością gość, który mógłby z miejsca stać się w Nowym Orleanie dostarczycielem punktów. I to właśnie tego tutaj potrzeba najbardziej.

Co mieliby oddać Pelicans w zamian? Niewiele. Mało grający Alexis Ajinca, wiecznie kontuzjowany Quincy Pondexter i cenny rezerwowy E’Twaun Moore. O ile tego ostatniego mogłoby bardzo zabraknąć, to Reggie Jackson prawdopodobnie jest tego wart.

Jeśli Pellies udałoby się to sfinalizować i deal zawierałby Quincy’ego Pondextera, to Pelikany zaoszczędziłyby około 1.5 mln $, co zwiększa możliwości na rynku. Ważne jest również, aby nie oddawać w takim transferze swojego picku w pierwszej rundzie, który może być idealnym dodatkiem do tego, aby pozbyć się kontraktu Omera Asika.

Reggie Jackson w ubiegłym sezonie notował średnio 14.5 punktów, 5.2 asyst i 2.7 zbiórek w blisko 27.5 minut na mecz.