Russ Smith w D-League

New Orleans Pelicans postanowili dokonać kolejnej zmiany w swoim składzie. Po zakontraktowaniu skrzydłowego – Dante Cunninghama – Dell Demps zesłał do niższej ligi rozrywającego Russa Smitha. Debiutujący w lidze NBA zawodnik został wybrany do ekipy z Nowego Orleanu poprzez draft, ale według sztabu szkoleniowego wciąż nie jest gotowy do gry na najwyższym poziomie i rozwijać się ma w D-League, w drużynie Fort Wayne Mad Ants.

Russ Smith wystąpił w tym sezonie w 3 spotkaniach, w sumie grając przez 11 minut. Nie zapisał się jednak ani razu na liście strzelców, nie rozdał również żadnej asysty. Ma za to na swoim koncie 4 straty oraz 5 przewinień.

New Orleans Pelicans po małym wzmocnieniu pozycji numer trzy, potrzebują również pomocy na rozegraniu. Monty Williams do dyspozycji na tę chwilę ma wychodzącego w pierwszej piątce Jrue Holiday’a. Poza nim nie ma w zespole żadnego klasycznego rozgrywającego. Dużo minut jednak w takiej roli odgrywa Tyreke Evans oraz Austin Rivers.

Dell Demps ma jednak zamiar dokonać pewnych zmian i trwają zaciekłe rozmowy z rozrywającym, Galem Makelem, byłym zawodnikiem m.in. Dallas Mavericks. Gal to klasyczny pass-first rozgrywający, który mógłby wspomóc rozegranie z ławki, które tak bardzo kuleje pod nieobecność Holiday’a.