Zapowiedź: vs. Orlando Magic [pre-s]

New Orleans Hornets już jutro wieczorem rozpoczną swój nowy sezon pełen nowych nadziei spotkaniem przeciwko Orlando Magic. Będzie to pierwsze spotkanie przedsezonowe, które ma przygotować i zgrać ze sobą zupełnie nową „paczkę” zawodników, których skompletował ze sobą Dell Demps oraz  Monty Williams. Nie może Was zabraknąć przed odbiornikami!

Oprócz tego, że będziemy mogli oglądać swoje „Szerszenie” po tak długiej przerwie to dodatkowo na parkiecie w trykocie New Orleans Hornets wystąpi wybrany z numerem pierwszym w tegorocznym Drafcie, Anthony Davis. Będzie również okazja, aby zobaczyć jak poradzi sobie w nowej roli rozgrywającego Austin Rivers, który ma wreszcie okazję pokazać swoje umiejętności już w gronie „prawdziwych” Hornets, a nie tylko tych z Summer League. 

New Orleans Hornets po jednym z najgorszych sezonów i po utracie swojego najlepszego gracza w historii tej organizacji wracają znów do gry o Play-Offs z drużyną pełną nowych twarzy. Można więc powiedzieć, że „Szerszenie” powstali niczym „feniks z popiołu”. Zupełnie w innej sytuacji są jednak dzisiejsi rywale ekipy Monty Williamsa – Orlando Magic. „Magicy” po stracie Dwighta Howarda z jednej z najlepszych ekip Konferencji Wschodniej stali się głównym faworytem do wygrania loterii Draftu 2013, dlaczego? Po pierwsze – nie da się zastąpić gracza takiego kalibru jakim był Dwight, a po drugie – już na pewno nie kimś kogo pozyskali w wymianie za najlepszego(?) środkowego w lidze. Zawodnicy jak Moe Harkless, Aaron Afflalo czy Nikola Vucević nie są nawet blisko kalibru gracza All-Star.

Dodatkowej pikanterii podczas tego spotkania jest również to, że po raz pierwszy w koszulce „Szerszeni” wystąpi Most Improved Player z zeszłego sezonu, Ryan Anderson. Jak wszyscy bardzo dobrze wiemy Ryan w poprzedniej kampanii reprezentował barwy właśnie Orlando Magic, więc zadebiutuje on w swojej nowej ekipie przeciwko tej starej. Jak sam mówił cała taka sytuacja będzie nadzwyczaj „dziwna”.

Za ekipą Monty Williamsa już pierwsze treningi w wspólnym gronie, my jednak nie wiemy wciąż jak będzie wyglądała wychodząca piątka na każde ze spotkań. Jedyne co każdy z nas wie to, że Anthony Davis ma pewne miejsce w pierwszej piątce, następnie nie wiemy już praktycznie nic. Czy Austin Rivers będzie pierwszym rozgrywającym czy jednak tylko strzelbą z ławki? Czy Greivis Vasquez poradzi sobie na rozegraniu od pierwszych minut? Na jakiej pozycji będzie grał Ryan Anderson, trójka, czwórka czy może piątka? Czy Aminu będzie rozpoczynał spotkania w pierwszej piątce? Na te i inne pytania mamy nadzieję, że odpowiedź dostaniemy już po pierwszych spotkaniach pre-seasonu.

Smaczek do całego spotkania dodaje również (media zza oceanu podają, że bardzo możliwe, że drugoroczniak wyląduje jednak ponownie w Hiszpanii) debiut Gustavo Ayona w barwach Orlando Magic, który swój pierwszy sezon w karierze NBA spędził w barwach „Szerszeni”. Dodatkowo będzie to występ na własnym terenie, bowiem jest on Meksykaninem, a dzisiejsze spotkanie odbędzie się w Meksyku, w Mexico City. Według trenera i samego zawodnika rozpocznie on spotkanie w wejściowej piątce, na pozycji centra.

W kadrze na mecz z Orlando Magic może zabraknąć Erica Gordona, który jest aktualnie oszczędzany przez sztab szkoleniowy i podczas treningów bierze udział tylko w tych „lekkich” ćwiczeniach. Po stronie „Magików” zabraknie nowego lidera drużyny Arrona Afflalo, który nadciągnął ścięgna. Warto dodać, że kadra „Szerszeni” będzie liczyć o trzech więcej zawodników, którzy walczą o kontrakt, są nimi Solomon Alabi, Dominique Morrison oraz Chris Wright, tym samym liczba graczy na „camp” przedsezonowy wynosi 17. W Magic tych zawodników będzie w sumie aż 19.

Cóż więcej można napisać o pierwszym spotkaniu w sezonie, o którym praktycznie nic zbytnio nikt z nas nie może powiedzieć. Może to być dobre widowisko pełne młodych i efektownych zawodników (Harkless, Vucević, Harper, Davis, Rivers), lub ciężki dla oka pierwszy, sprawdzający, mecz po obydwu stronach parkietu – w końcu to jednak wciąż tylko spotkanie „treningowe”.

Początek spotkania, które swoje miejsce będzie miało w popularnym Mexico City już jutro o godzinie 20:30. Geux Hornets!

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA HORNETS:

PG – Rivers; SG – Gordon; SF – Aminu; PF – Davis; C – Lopez

PRAWDOPODOBNA PIĄTKA MAGIC:

PG – Nelson; SG – Redick; SF – Turkoglu; PF – Davis; C – Ayon