Zapowiedź: vs. Sacramento Kings

12345New Orleans Pelicans po wczorajszym zwycięstwie nad Memphis Grizzlies przerwali serial ośmiu porażek z rzędu. Dziś do Luizjany przyjedzie ekipa z Kalifornii – Sacramento Kings. Czy Pelicans stać jeszcze na zryw w tym sezonie? Częściową odpowiedź poznamy już dziś. Start spotkania punktualnie o 2:00!

W tym sezonie każde spotkanie przeciwko Kings będzie miało dodatkowy ”smaczek” dla Tyreke Evans’a. Pierwsze spotkanie będziemy dobrze wspominać bowiem nasi ulubieńcy gładko pokonali rywali.

Sacramento Kings w obecnych rozgrywkach notują bilans 14-25 i zajmują czternaste miejsce na Zachodzie ustępując zaledwie Utah Jazz. Drużyna w Grudniu dokonała wielkiej wymiany z udziałem m. in byłego gracza Pelicans Greivisa Vasqueza oddając go do Toronto Raptors. W zamian otrzymali niespełnionego gwiazdora Rudy’ego Gaya.

Od tego czasu gra zespołu zdecydowanie się poprawiła, a Rudy wygląda bardzo świeżo z miejsca stając się liderem zespołu. Uwagę warto zwrócić dziś na pojedynek gigantów Cousins vs Davis. Szkoda także, że nadal kontuzjowany jest Jrue Holiday bowiem na przeciw jego moglibyśmy zobaczyć Thomasa. Niestety Brian Roberts to nie ten sam rozmiar kapelusza.

Oprócz rozgrywającego po stronie Pelicans zabraknie rzecz jasna Ryana Andersona oraz centra Jasona Smith’a.

Początek dzisiejszej rywalizacji o 2:00. Let’s go Pels!